17 C
Bursa
21 Temmuz 2024
BAL-GÖÇ – Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği
Yönetim Kurulu

Prof. Dr. Emin BALKAN

Prof. Dr.  M. EMİN BALKAN 

Bulgaristan’dan 1951 yılında göç eden ailenin Bursa’da doğan çocuğudur. Eğitimini sırasıyla Bursa Emek ilkokulu,  Bursa Yıldırım Beyazıt Lisesi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 1991’de Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalından Çocuk Cerrahisi Uzmanı oldu. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalında başladığı akademik görevini  halen aynı anabilim dalı başkanı olarak sürdürüyor.

1992-1993 yıllarında İngiltere,  Wessex Regional Centre for Pediatric Surgery,  Southampton General Hospital’de misafir uzman  olarak  Çocuk Ürolojisi çalışmalarına katıldı.

2000’de  The Europen Board in Paediatric Surgery,  2006’da Fellow of the European Academy for Paediatric Urology (FEAPU),  2011’de  Çocuk Ürolojisi Uzmanı  belgelerini aldı.

Türkiye Spina Bifida Derneği Bursa Şubesi ,  Bursa Yıldırım Beyazıt Liseliler Derneği,  Bursa  Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği(BALGÖÇ),  Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu(BGF) başkanlıklarını, Pediatrik Üroloji Derneği ve Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyon(BRTK) başkan yardımcılıklarını yaptı.

Türkiye Spina Bifida Derneği Bursa Şubesi, Pediatrik Üroloji Derneği, Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu, BALKANTÜRKSİAD ve BalkanTürk Eğitim Vakfı kurucu üyeleri arasında yer aldı.

Bursaspor divan kurulu üyesi.

İki çocuk babasıdır.

İlgili Yazılar

Öznur BELOĞLU

selim

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda sorun yaşamayacağınızı varsayıyoruz, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası