4 C
Bursa
14 Nisan 2024
BAL-GÖÇ – Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği
Haber

Bal Göç’ün Bursa’da estirdiği Balkan fırtınası bu defa da Yıldırım’ı sallladı

Düzenlediği muhteşem etkinlikler ve organizasyonlar ile Bursa’yı adeta sallayan ve farkındalık yaratan Bal Göç’ün kentte estirdiği Balkan fırtınası bu defa da Yıldırım’ı salladı. Hürriyet, Kestel ve Görükle’nin ardından Yıldırım ilçesinde düzenlenen Balkan Şenliği muhteşemdi.

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) Genel Merkezi’nin Yıldırım Belediyesi ile birlikte organize ettiği geleneksel Balkan Panayırı dün Yunusemre Mahallesi’nde başladı.
Yaklaşık 550 yıl boyunca cihan imparatorluğunun sancaktarlığını yapmış olan Balkan coğrafyasının torunları tarafından yapılan etkinlik Balkan fatihi ünvanı almış Murat Hüdavendigar’ın doğduğu topraklarda büyük bir ses getirdi.
Yıldırım’da ilk kez düzenlenen Balkan Panayırı vatandaşlardan büyük ilgi görürken hazırlanan programın içeriği etkinliğe katılanlardan tam not aldı.

Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ile yöneticilerinin ve siyasi parti temsilcilerinin de katılım sağladığı etkinliklerde Bal Göç yöneticileri neredeyse eksiksiz şenlik alanındaydı.
Gelen her konuk ile tek tek ilgilenen ve vatandaşlar ile de sohbet eden Bal Göç Genel Başkanı Profesör Doktor Emin Balkan ve yönetim kurulu üyeleri adeta gönüllere imza attı.
Gün içerisinde başlayıp gece geç saatlere kadar devam eden ve firmaların da satış standları açtığı şenliklerin ilçede yarattığı coşku ile meydana getirdiği heyecan görülmeye değerdi.

İlk günkü etkinliklerde Bal-Göç Genel Merkez Korosu ile Bal-Göç Genel Merkez Halk Dansları Topluluğu, Piyanist Kadir, Elvan Demir Rumeli Ayhan, DJ Ersin şenliğe katılan yurttaşlara adeta bir müzik ziyafeti sundu
Yaşanan coşku ve etkinliğin tüm ayrıntıları Bal Göç’ün başta YouTube kanalı olmak üzere tüm sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı.

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sabri Mutlu’nun korist ve folklor ekibinde yer alan sanatçılara çiçek takdim ettiği ve Bulgaristan Kızılağaç (Kirkovo) Belediye Başkanı Şinasi Süleyman’ın onur konuğu olduğu ilk günkü etkinliklerin bu akşamki bölümünde ise protokol selamlaması ve konuşmaları var.
Bal Göç Genel Başkanı Profesör Doktor Emin Balkan ile Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın konuşmaları ile devam edecek panayırın 2. günkü program içeriği ise şöyle;
17:00 18:00 Piyanist Sezgin
18:00 19:00 Aşkın
19:00 19:30 Protokol
19:30 21:00 Grup Ezgi
21:00 22:30 Fiki
22:30 DJ Ersin

İlgili Yazılar

Nevruz Bayramı Kutlandı

selim

Üye Veritabanımızı Dijitalleştirdik!

selim

BALKANTÜRKSİAD 30. Sinerji Toplantısına Katıldık

selim

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda sorun yaşamayacağınızı varsayıyoruz, ancak dilerseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Devamını Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası