Facebook Sayfamız

E-Posta

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Facebook Grubumuz

 

 

12. Geleneksel Bal-Göç Ali Durmaz Futbol Turnuvası Başladı

 

 

Göçmen Camiasının büyüklerinden merhum işadamı Ali Durmaz'ın anısına ve Durmaz Aiesinin katkılarıyla geleneksel olarak sürdürülen BAL-GÖÇ ALİ DURMAZ FUTBOL TURNUVASI bu yıl 12. defa yapılıyor.Turnuvaya bu yıl Balkan Camiasını temsilen 10 takım katılıyor. Turnuvanın açılış töreni ve ilk maçı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Recep Altepe ve aile temsilcilerinin de katıldığı törenle yapıldı.  (Haberin Devamı..)

 
 
 

 

Teması "Çocuk Gözüyle Kadın-Erkek Eşitliği" Olan
12. Bal-Göç 23 Nisan Resim Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı

 

 

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen "12. BALGÖÇ Uluslararası Resim Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.  (Haberin Devamı..)

 

Sonuçlar:"ÇOCUK GÖZÜYLE KADIN VE ERKEK EŞİTLİĞİ” Konulu Geleneksel Bal-Göç 23 Nisan Resim Yarışması Sonuçlandı

 
 

 

Balkanlarda yaşayan soydaşlarımızın aylık 53 TL ödeyerek Türkiye Cumhuriyeti'nde sağlık hizmetlerinden yararlanmalarını da düzenleyen genelge yayınlanmıştır.

 
Söz konusu genelgenin UYGULAMA ESASLARINI görmek için buraya tıklayınız.
 

Not: Genelgenin uygulanması sırasında karşılaştığınız sıkıntıları bize bildiriniz. Bildirimleriniz değerlendirilmek üzere ilgili makamlara ulaştırılacaktır.
Mail Adresimiz : balgocmerkez@gmail.com

 
 
 

 

26.03.2017 Tarihi, Bulgaristan Demokrasi Tarihi Açısından
 Pekte Övünülecek Bir Gün Olmadı

 

 

Cumartesi-Pazar kapalı olan idare mahkemelerine başvurulamasın diye seçimlerden hemen önce Cuma öğleden sonra alınan şok bir kararla AB dışındaki seçmenlerine (yani gerçekte Türkiye’de yaşayan Bulgaristan vatandaşlarına) Kiril alfabesiyle basılmış bir dilekçeyi sandık başkanı huzurunda elle doldurma zorunluluğu getirilmesi seçimlere gölge düşürdü.  (Haberin Devamı..)

 
 

 

3 Aylık Balkan-Rumeli Çalıştaylarının Sonuçları Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Açıklandı

 

 

3 Aylık Balkan-Rumeli Çalıştaylarının Sonuçları 23.03.2017 tarihinde Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Tarafından Açıklandı.  (Haberin Devamı..)

 
 

 

Bulgaristan Merkezi Seçim Kurulu Temsilcilerinin Ziyareti

 

 

Yıllardır yapılan seçimlerde işbirliğimize duyulan güvenin ve memnuniyetin bir sonucu olarak 26 Mart 2017 tarihindeki seçimler içinde , Bulgaristan Cumhuriyeti Merkez Seçim Kurulu Temsilcileri ve Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Türkiye’deki diplomatik temsilcileri BURSA VE GÜNEY MARMARA BÖLGESİ için seçimlerin koordinasyonu konusunda partner olarak Bal-Göç ve BGF’yi seçtiler.  (Haberin Devamı..)

 
 

Bal-Göç'ün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Yapıldı

Genel Başkanımız Prof. Dr. Yüksel Özkan'ın Bilgilendirmesi: "13.03.2017 tarihinde Ankara'da yapılan toplantı hakkında"

BGF Genel Sekreterliği'nin Açıklaması: "Soydaş meselelerinin iç politika malzemesi yapıldığı görülmektedir ki, bu oldukça üzücü bir noktadır. Türk milletinin bekasını ilgilendiren konuların milli bir hassasiyetle ele alınması gerektiğini düşünmekteyiz"

Rumeli-Balkan Çalıştaylarının Sonuncusu Bursa'da Yapıldı

Kamuoyuna Duyuru: "21 Şubat Uluslararası Anadil Günü Nedeniyle Açıklama"

Kamuoyuna Duyuru: "Süre gelen sorunların çözümü konusunda teşekkür-bilgilendirme ve talepler"

Sorunları Çözme Odaklı Başlatılan Çalıştayların İkincisi İzmir'de Yapıldı

Kurucu Başkanımız Mümin Gençoğlu Kabri Başında Dualarla Anıldı

DOST Partisi Heyeti Genel Merkezimizi Ziyaret Etti

Bursa Valisi  Sayın İzzettin Küçük Bal-Göç Genel Merkezini Ziyaret Etti

Soydaşlarımızın Sorunları ve Çözüm Önerileri Ankara'da Düzenlenen Çalıştayda Bir Defa Daha Gündeme Getirildi

Olay Gazetesi'nde Sayın Ahmet Emin Yılmaz'ın 01.02.2017 tarihli köşe yazısı
(Resim)  (Bağlantı)

Olay Gazetesi'nde Sayın Ahmet Emin Yılmaz'ın 31.01.2017 tarihli köşe yazısı
(Resim)  (Bağlantı)

BGF Genel Sekreterliği'nin Açıklaması: "Ülkemizde yaratılmak istenen kutuplaşma eksenine “Anadolulu ve Rumelili” şeklinde yeni bir boyut eklenmek istenmesini Türk milletinin asli fertleri olarak biz Balkan Türkleri şiddetle reddediyoruz. "

Genel Başkanımızın Camiamıza Mesajı: "Hangi partiye mensup olursanız olun, sorunlarımızın çözümünün önce derneğimizin bir üyesi olarak birlik ve beraberlik içinde ortaya koyacağımız ortak davranış ve eylemlerden geçtiğini lütfen unutmayınız. Bize has nezaketimizi, Balkan Türklerine özgü o zarifliğimizi korumalı ancak meselelerimizin çözümü için artık tek yumruk olmalı ve dimdik durmalıyız."

Bal-Göç Sarıkamış Harekatı Şehitlerini Unutmadı

Genel Başkanımızın Yeni Yıl Mesajı:'Yurtta Barış, Dünyada Barış' ve 'Ne Mutlu Türküm Diyene'  düsturunu benimsemiş bir Sivil Toplum Kuruluşu (STK)  olarak bizler;  ülkemiz,  milletimiz, soydaşlarımız ve tüm insanlık için  barışı ve kardeşliği savunmaya devam edeceğiz.

Balkanlar Benim Yurdum (Al Jazeera Türk Belgeseli)

Diğer Haberlere ve Arşivimize Ulaşmak İçin Tıklayınız...

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Balkanlarda Hava Durumu

Online Balkan Haritası

Balkan Yemekleri

Basın Odası

 

 


 
Adres: Ankara Cad. DSİ Karşısı, Okumuş Apt. 292/2 Bursa
Telefon:
+ 90 224 360 36 85     Belgegeçer (Faks): + 90 224 361 74 48  
E-posta : bgmerkez@yahoo.com