Bal-Göç Eski Başkanı : "Turhan Gençoğlu"

 

15.11.1955 tarihinde Bursa’da doğan Turhan GENÇOĞLU, İlk, Orta ve Lise Öğrenimini Bursa Kolejinde yaptıktan sonra, yüksek öğrenimini İngiltere’de Tekstil üzerine tamamlamış ayrıca İşletme Mastırı yapmıştır.

Çok iyi İngilizce, Orta Derecede İtalyanca ve Arapça bilmektedir.

Öğrenimini tamamladıktan sonra, aile şirketlerinde iş hayatına başlamıştır. Halen bünyesinde PENGUEN GIDA SANAYİ A.Ş., PENGUEN GIDA PAZARLAMA A.Ş., AND AIR(And Havacılık A.Ş.), BURSA HABER GAZETESİ (Bursa’da Yayınlanan Günlük Gazete), RADYOVİZYON 98.2, HAKİMİYET LTD ŞİRKETİ (Matbaa Yayın ve Basım Evi), PENGUEN KONSANTRE SANAYİ A.Ş. (Meyve Suyu), MEK TÜTÜN A.Ş. ve MORSAN TEKSTİL SANAYİ A.Ş. bulunan “GENÇOĞLU HOLDİNG A.Ş.” nin Yönetim Kurulu Başkanlığını Yürütmektedir.

Çok yönlü sosyal faaliyetlerde bulunan TURHAN GENÇOĞLU, Meslek Kuruluşlarından BUSİAD, TUGİAD, TUSİAD, AVRUPA BİRLİĞİ Üyeliklerinde bulunmuş olup BURSA TİCARET ve SANAYİ ODASI Meclis Üyeliği ve BUSEB Bursa Serbest Bölge Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır.

Ayrıca Bulgaristan’da yaşayan ve birçok sorunların çıkmasına neden olan zorunlu göçle sonuçlanan dönemde Babası Bursa Eski Milletvekili Rahmetli MÜMİN GENÇOĞLU tarafından 1985 yılında kurulan ve bugün Türkiye ile Bulgaristan arasında kurulu dostluk köprüsünün baş mimarı olarak adlandırılan BAL-GÖÇ (Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği)’nin Genel Başkanlığını 1995-2002 yılları arasında yürüten Turhan Gençoğlu Bursa BAL-GÖÇ, İzmir BAL-GÖÇ, İzmit BALTÜRK ve Şubelerini içine alan BGF(Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu) Genel Başkanı olarak görev yapmıştır.

Ayrıca Bursaspor Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğinde de bulunmuş olan Turhan Gençoğlu, 12.09.1987 tarihinde eşi NİLGÜN Hanımla evlenmiş olup, Mümin ve Alihan adında iki erkek, Nilhan adında bir kız çocuk babasıdır. 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman