Kamuoyuna Duyuru

 

Değerli Üyelerimiz,

1985 yılında kurularak gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında yapmış olduğu faaliyetlerle dünya çapında marka haline gelen ve kamu yararına dernek olarak faaliyet gösteren Balkan göçmenlerinin en büyük örgütlenmesi Bal-Göç; tüm soydaşlarımızın gerek Balkanlarda gerekse ana vatan topraklarında haklarının korunması, geliştirilmesi, gelenek ve göreneklerinin korunması, yeni nesillere aktarılması için 37 yıldan bu yana onuru ile mücadele vermektedir.

37 yıldan bu yana onuru ile mücadele eden derneğimizin başkanlığına aday olan ve maalesef verdiği talihsiz beyanat ve davranışlarıyla camiamızın bölünmesine sebep olan Emin Balkan’ın yaptığı ve hiçbir gerçekliliği bulunmayan açıklaması, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) Başkanı ve aynı zamanda kurucu Genel Başkanımız Mümin Gençoğlu’nun torunu olan Gökhan Sözüçetin’i kamuoyu önünde itibarsızlaştırma çabası içinde bulunmak ahlaklı ve dürüst bir davranış değildir.

11 yıldan bu yana Yönetim Kurulu üyemiz olan ve 2018 yılında Genel Başkan Yardımcımız olan Gökhan Sözüçetin, soydaşlarımız arasında birlik, beraberlik ve dayanışmayı geliştirerek; ulusal ve uluslararası düzeyde her birinin ayrım gözetmeksizin eşit mesafede haklarını koruyarak 2019 yılında Genel Sekreterimiz olmuştur. 2022 yılında ise Yönetim Kurulu kararıyla Genel Başkanımız olmuştur.

9. Sulh Hukuk Mahkemesinin verdiği gerekçeli kararda temsil kayyımı “Genel Kurul çağrısını yapmak ve seçim sürecini yürütmek" üzere atanmıştır. Emin Balkan hukuk bilmeden hukuki yorum yapmamalıdır. Hukuk bilmemek mümkündür ama bilmeden konuşmak kötü niyetli bir davranıştır. Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı ve tüm kurulları, yasa ve dernek iradesine uygun olarak görevinin başında olup görev süresinin sonuna kadar da görevinin başında olmaya devam edecektir.

Balkan Göçmenlerinin en büyük örgütlenmesi olan Bal-Göç camiasının ve üyelerinin bu tür manipülatip haberlere itibar etmemesini rica ederiz. Genel Kurulumuz camianın gerçek sesi olacak başkan adayını ve ekibini yönetime taşıyacaktır.

Kamuoyuna ve üyelerimize saygıyla duyurulur.

02.06.2022

 

 

Facebook'ta Paylaşın