BİZ BALKANLARA TÜRK GİTTİK, TÜRK DÖNDÜK! TARİH ÖĞRENİN! HADDİNİZİ BİLİN!

 

16 Eylül tarihinde Habertürk Tv’de yayınlanan “Fatih Altaylı ile Teke Tek” programında kullanılan “BALKAN GÖÇMENLERİ TÜRK DEĞİLDİR, TÜRKLEŞMİŞTİR” sözüne ilişkin KINAMADIR.

Programda konuşan Ortadoğu Araştırmalar Merkezi(ORSAM) Başkanı, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Uysal “bu insanlar Türk diye gelmedi, sığınmak için geldi, işgalden kaçtılar, geldiklerinde dil bilmiyorlardı” sözleriniz tarih bilginizin ne kadar zayıf olduğunu göstermiştir.

6 asır tüm Balkan Yarımadası Osmanlı Devleti sınırları içerisindedir. 1877-1878 Osmanlı Rus Savaşı sonrası 2,5 milyondan fazla Türk Balkanlardan kovulmuştur. BİZ; BALKANLARA GİT DEDİLER TÜRK GİTTİK, GEL DEDİLER TÜRK DÖNDÜK!

Biz Türk isimlerimiz zorla değiştirilmeye çalışıldığı için, Türkçe eğitim kurumlarımız, Camilerimiz ve Kuran Kurslarımız kapatıldığı için, Hacca gitmemiz ve sünnet olmamız engellendiği için, cenazelerimizin yıkanma usulü yasaklandığı için, Arapça ve Türkçe yazılı çeşme ve mezar taşlarımız paramparça edildiği için ve bütün bu uygulamalara direniş gösterdiğimiz için canımızı verdik, kanımızı verdik, hapis yattık, bin bir türlü işkence gördük ama BAŞKALARI GİBİ milletinden, milliyetinden, dininden, vatanından ve bayrağından asla taviz vermedik. Bizi başkalarıyla karıştırmayın, TARİH ÖĞRENİN! HADDİNİZİ BİLİN!

17.09.2020

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman