Genel Başkanımız Veli Öztürk’ün Yeni Yıl Mesajı

 

Değerli Üyelerimiz,

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ), Kamu Yararına Çalışan STK statüsündeki faaliyetlerini, kuruluş amaçları doğrultusunda, camiamıza hizmet etme yolunda, mesuliyet bilinciyle aksatmadan sürdürmektedir.

Bulgaristan’da Türklüğümüzü silmeye çalışan totaliter rejime karşı canlarını feda eden şehitlerimizi 35.yıl dönümünde minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Bizler, temsil etmekte olduğumuz Balkan Türkleri camiamıza; derneğimizin kuruluş amaçları doğrultusunda, hizmet verme çalışmalarımızı yeni 2020 yılında da en iyi şekilde devam ettireceğimizi yönetim kurulumuz adına belirtmek isterim.

Bu kapsamda, siyasi görüş ve mensubiyet ayrımı yapılmadan yolumuza devam etmemiz, başarılı olmamız için önem arz etmektedir.

Yeni yılın, camiamızı ciddi şekilde rahatsız eden siyasi kutuplaşmalar, haksız eleştiriler ve bencil tutumlardan kurtulma yılı olmasını dilerim.

Bizler, insanlarımızı demokratik rekabet içindeki oluşumların yönetiminde bir camia olarak görmeyi arzu etmekteyiz.

Şahsi menfaat ve ihtiraslardan kurtulup, Halka hizmet Hakka hizmet bilinciyle hareket edilmesinin önem arz ettiği düşüncesindeyiz.

Siyasilerimizin, toplum değerlerini hafife almadan, kapsamlı ve kucaklayıcı hizmet vermeleri, başlıca beklentilerimiz arasındadır.

Herkesin kendi hak mücadelesini verdiği, birbirini dinleme ve anlama nezaketinin gösterildiği, bilgi sahibi olmadan fikir beyan edilmediği, bir ortama ulaşılması temennisi ile,

2020 yılının, kırgınlıkların aşıldığı, hoşgörünün hakim olduğu, başta sağlık olmak üzere, barış ve mutluluk yılı olmasını dilerim.

Saygılarımla,

Veli Öztürk - Bal-Göç Genel Başkanı

31.12.2019

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman