KINIYORUZ VE LANETLİYORUZ!

 

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Veli Öztürk, Mustafa Gül tarafından yayınlanan ve Süleyman Özkaraaslan tarafından da paylaşılan “1989’da gelen Bulgar, 1950’de gelen Selanik Dönmelerini, 100 bin Kaçak Ermeni’yi, Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar” sosyal medya paylaşıma ilişkin açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Veli Öztürk: “Bu ilk değil, dil sürçmesi dahil, bilerek veya bilmeyerek bu ve benzeri beyanatlar hep yapıldı, akabinde de özür dilendi. Bu olayda olduğu gibi, gelecekte de ilgili kurumların müdahalesi ile gereken yapılmıştır ve yapılacaktır.

Evlad-ı Fatihan olarak bizler şanlı tarihimiz boyunca vatan, millet, bayrak ve ezan için mücadele etmiş, canını vermiş, kanını dökmüş, her türlü mezalime, soykırıma, asimilasyona, baskıya, zulme, hor görülmeye, hapislerde ömrünü tüketmeye, bin bir türlü işkenceye göğüs germiş, isimleri, dinleri değiştirilmeye çalışılmış, tüm bunlara rağmen ölümü seçmiş ama milletinden, milliyetinden, dininden, vatanından ve bayrağından asla taviz vermemiş insanlar ve onların evlatlarıyız.

Bu ve benzeri ayrımcılıkları içeren, toplumu ayrıştıran, aşağılayan her söylemin ve eylemin karşısında olduğumuzu, camiamıza yönelik bu ve benzeri saldırıları şiddetle kınadığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız “dedi.

Bal-Göç Genel Merkez ve Şubeleri adına
Veli Öztürk - Genel Başkan

13.07.2019

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman