Bal-Göç'ümüz 33 Yaşında : "Emanet Emin Ellerde"


17 Ocak 1985 tarihinde Bulgaristan’da o zaman ki totaliter rejim tarafından yürütülen Kültürel Yok Etme ve Ad Kıyımı politikalarına bir tepki ve umut olarak kurulmuş olarak Bal-Göç; o günden bu yana insanlarımızın kültürlerini yaşatmak ve aralarındaki dayanışmayı güçlendirmek için çalışan bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

Geçmişi unutmaz ama geçmişe takılı kalmaz. Bir arada ve barış içinde kardeşçe yaşamayı savunur. İnsan haklarını ve kültürel özgürlükleri savunur.

İnsanına, doğduğu topraklara ve anavatanına aşk ile bağlı olan gönül insanlarının sığındığı çatı ve hizmet etmek isteyenlerin öz yuvasıdır.

Yapılan hizmetlerin tamamı üye ve yöneticilerinin “gönüllü” çalışmalarının eseridir.

Leke sürmek, kara çalmak isteyenler her dönemde çıksa da asla amaçlarına ulaşamamışlardır. Çünkü maya temizdir, temeller sağlamdır.

Kurucularımız

Mümin Gençoğlu,
Yusuf Kırayoğlu,
Ali Öztürk,
Mehmet Kocabaş,
Hüseyin Yılmaz
Sami Kocaoğlu,
Ali Osman Cesur,
Zülkef Yeşilbahçe ile

Davamıza Baş Olmuş ve Hizmet Etmiş Başkanlarımız

Mümin Gençoğlu,
Hasan Altınsoy,
Turhan Gençoğlu,
Prof. Dr. Emin Balkan,
Prof. Dr. Yüksel Özkan

başta olmak üzere bir nefer olarak bu misyona hizmet etmiş tüm üye ve yöneticilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Hayatta olanlara sağlık ve uzun ömür, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.

Emanetiniz “tertemiz” bir şekilde emin ellerdedir. Günü geldiğinde “Ne Mutlu Türküm Diyene” ve “Yurtta Barış Dünyada Barış” düsturlarından ayrılmayacak şekilde ve tertemiz bir halde emin ellere teslim edilecektir.

Saygıyla Duyurulur

BAL-GÖÇ Genel Sekreterliği

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman