Sürekli İkamet Tezkeresi Uygulaması Hakkında Bilgilendirme:

 

Genel Başkanımız Prof. Dr. Yüksel Özkan 08.06.2017 tarihinde İl Göç Müdürlüğü’nden sorumlu Bursa Vali Yardımcısı Sayın İbrahim Avcı ile 45 dakika süren bir görüşme yapmış ve sürekli ikamet tezkeresi başvuru süreci başta olmak üzere yaşanan işleyiş sorunları hakkında bilgilendirme yapmıştır.

Bilindiği gibi Sürekli Kamet Tezkeresi için son başvuru tarihi 15.08.2017’dir. İstisnai vatandaşlık hakkından yararlanamayan ve başvuru şartlarını taşıyan soydaşlarımızın bu tarihe kadar mutlaka İl Göç Müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir. Başvuru sürecinde yaşanan sıkıntılar balgocmerkez@gmail.com   adresi başta olmak üzere Konfederasyon üyesi derneklere mutlaka yazılı olarak bildirilmelidir. Olası sıkıntılar yetkili makamlara aktarılacaktır.

 
 
"Düzenlenen çalıştaylarda gündeme gelen ve çözüm bekleyen sorunlardan bir tanesi olan Uzun Süreli (Sürekli) İkamet Tezkeresi alma imkanı ortaya çıktı. Bunun için 15.08.2017 tarihine kadar başvuru yapılması gerekiyor. Detayları okumak için buraya tıklayınız.    (word)
 

Hayırlı ve uğurlu olsun.

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman