Yunusemre ve Millet Mahallesi Bölgesindeki Buluşma

 

Bal-Göç yönetimi olarak 28.11.2017 Salı akşamı olağan yürütme kurulu toplantımızdan sonra Yunusemre ve Millet Mahallesi bölgesinde yaşayan üye ve hemşehrilerimizle dertleşme ve bilgilendirme toplantımıza katıldık.

Kısa süreli duyuruya rağmen Killililer Derneği Lokalini tamamen dolduran üye ve hemşehrilerimizle olan toplantımızın başında Killliler Dernek Başkanı Mümin Kaşmer; Bal-Göç Başkanına, yönetimine ve katılımcılara hoş geldiniz deyip sözü Genel Başkanımız Prof. Dr. Yüksel Özkan’a verdi.

Lokalin kışlık kısmı tamamen dolduğu için ayakta ve dışarıda kalanların toplantıyı daha rahat takip edebilmeleri açısından salondaki düzenlemeden sonra konuşmasına başlayan ve 1 saati aşan bir süre boyunca değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Yüksel Özkan tezkere,istisnai vatandaşlık,sosyal güvenlik,sağlık ve denklik konularında son 1 yılda yaşanan gelişmeler ve derneğimizin yürüttüğü çalışmalar konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantının sonunda üye ve hemşehrilerimizin sorularını da yanıtlayan Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan, katılımcılardan gelen “Yöre Dernekleri ve Bal-Göç arasında var olan manevi bağın organik bir bağa da dönüşmesi mümkün mü?” şeklindeki soru üzerine bu konuda neler yapılabileceğini, kendilerinin gerekirse dernek tüzüğünde değişikliğe gitmek dahi, her türlü fikri çalışmayı yaptıklarını bu konuda gelen taleplere kimsenin duyarsız kalmasının mümkün olmadığını belirttiler.

Genel Başkanımız bu vesileyle, tüm üyelerimizi ve hemşehrilerimizi 24 Aralık 2017 tarihinde saat 12.00'de başlayacak olan Yıldırım Belediyesi YUNUSEMRE Spor Kompleksi KAPALI SPOR SALONU'ndaki 17. Olağan Genel Kurulumuza davet ettiler.
 
Genel kurulumuzun yapılacağı spor kompleksi bölgesindeki alanında müsait olması nedeniyle; balkan kökenli yazarlarımızın kitap tanıtımları, küçük müzikal dinletiler, sohbet alanı ve öğlen saatine gelmesi nedeniyle ikram alanı gibi kısımlarımızda olacak. Ayrıca kongremizin, insanımız tarafından sevilen ve sayılan çok özel ünlü konukları da olacak.

Yunusemre ve Millet Mahallesi bölge toplantımız için lokallerini bize açan Killililer Dernek Yönetimine ve bizleri samimiyet ve muhabbetle karşılayan bölgede yaşayan üye ve hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman