Kestel Şubemizin Geçici Yönetimi Görevine Başladı

 

Hatırı sayılır sayıda Balkan Göçmeni insanımızı barındıran Kestel ilçesinde kurulu şubemiz ve üyelerimiz için hayırlı ve güzel bir dönem başlıyor.

Bilindiği gibi bir süre önce Genel Merkez Yönetim Kurulunun aldığı kararla “şubemizi genel kurula kadar yönetmek üzere” 12 kişilik geçici bir görevlendirme yapılmıştı.

Görevlendirilen geçici şube yönetim kurulu üyeleri bu akşam genel merkezimizdeki olağan yürütme kurulu toplantısına katıldılar. Genel Başkanımız kendilerine hayırlı olsun dileklerini iletip, “birleştirici-kapsayıcı-kamu yararına dernek olmanın sorumlulukları içinde ve yasal gerekleri harfiyen yerine getirerek şubeyi olağan genel kurula taşımak” ile görevli olduklarını bu süreçte Kestel’deki tüm üyelerimize ulaşarak bu şubemizde yaşanan gelişmeleri şeffaf ve doğru bir şekilde üyelerimize anlatmalarını tavsiye etti.

Sonrasında kendilerine “Şube Karar Defteri” ve “Görev Yazıları” verilip hatıra fotoğrafı çekildi.

Bilindiği gibi genel merkezin ilke kararlarına aykırı tavırlar içerisinde davranılıp yasal gerekliliklerin tam olarak yerine getirildiği “şeffaf-kapsayıcı-kucaklayıcı” bir şube kongresi gerçekleşmediği için tüzüğün verdiği hakkı kullanan genel merkez ; 10.10.2017 tarihinde yapıldığı belirtilen Genel Kurulda seçildiği iddia olunan KESTEL ŞUBESİ YÖNETİM KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİ, DENETİM KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİ TOPLUCA GÖREVDEN ALMIŞTI.


Yeni atanan geçici yönetimin temel ve esas görevi , “birleştirici-kapsayıcı-kamu yararına dernek olmanın sorumlulukları içinde ve yasal gerekleri harfiyen yerine getirerek şubeyi olağan genel kurula taşımak” olup; kendilerine başarılar diliyoruz.


32 yıllık geçmişe sahip, mayasını Rahmetli Mümin Gençoğlu’nun çaldığı bu dava ve misyon derneğinin prensipleri vardır ve bu prensipler her türlü kişisel kaygı ve beklentinin çok üstündedir.

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman