Bal-Göçlüler Büyük Atatürk’e Olan Sevgi ve Bağlılıklarını
Düzenledikleri Etkinlikle Yine Gösterdiler

 

Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) tarafından yıllardır 29 Ekim ile 10 Kasım arasındaki dönemde hiç aksatmadan yapılan,En Değerli Hemşehrimiz ve Büyük Önderimiz Atatürk’ü anma Etkinliği bu yıl 08.11.2017 tarihinde Ördekli Kültür Merkezinde yapıldı.

Atatürk ve Şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun hemen ardından coşkulu bir şekilde okunan İstiklal Marşı ile başlayan programda Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan misafirleri selamladığı konuşmada “Bizler camia olarak Atatürk Devrimlerinin ve Cumhuriyetin Bekçileriyiz.
Biz demokratik Cumhuriyete her zaman sahip çıktık” ifadelerini kullandı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Ak Parti Bursa İl Başkanını temsilen yapılan selamlama konuşmalarından sonra Değerli Üstat Şef Elvan Demir yönetimindeki Bal-Göç Korosu oratoryo ve konser etkinliğini icra etti.

Koronun icra ettiği kimi zaman duygusal kimi zaman coşkulu şarkılara eşlik eden nezih izleyici topluluğu Büyük Atatürk’ü anarken, keyif dolu bir akşam geçirdiler.

Etkinliğimize Mestanlı, Osmanpazarı ve Cebel Dernek Başkanları ile Bursa’ya Aşıklar Derneği başkan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldılar.

 

 

 

 

 

 

 

"Çanakkale İçinde Vurdular Beni" türküsü hepimizi o büyük savaş günlerine götürdü

 

Konserin Final Şarkısı : Bülbülüm Altın Kafeste

 

"Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa" Marşına coşkuyla eşlik edildi

 

Facebook'ta Paylaşın

 


Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman