"Büyük ve köklü, ulu bir ağacın dallarıyız;vatanımıza sevdalıyız."

  
 

Cebel (Şeyh Cuma) Törenlerine Bu Yıl da Katılım Sağladık

 
  
19.05.2017

 

Bilindiği gibi 19 Mayıs tarihi Türkiye'de Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanırken aynı zamanda Rodopların incilerinden bir tanesi olan Şeyh  Cuma (Cebel) Kasabası içinde çok özel bir gündür. Totaliter rejime karşı direnişin önemli kilometre taşlarından bir tanesi olan Cebel Direnişinin anısına 19 Mayıs tarihi Cebel Günü olarak kutlanmaktadır. 

Davet üzerine her yıl olduğu gibi bu yıl da Bal-Göç olarak Cebel'deki törenlere katıldık. 5 adet otobüs ile Cebel'e giden üyelerimizin yanı sıra derneğimiz Genel Başkanımız Prof. Dr. Yüksel Özkan ve Genel Başkan Yardımcımız Sadık Yılmaz tarafından temsil edildi.

Bal-Göç ve BGF Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan törende yaptığı konuşmada "Burası siyaset meydanı değil. Ben buraya siyaset yapmaya da gelmedim. Siyaset gelip geçicidir. Önemli olan kalıcı ve ortak değerlerimize sahip çıkmaktır. Ortak değerlerimize en güzel örnek Nuri Turgut Adalı, Şehit Türkan Bebek ve diğer kahramanlarımızdır.

Esasen Bal-Göç'te sizlere yapılan zulmü Dünyaya duyurmak için kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür. Bizler ne burada ne de Anavatanda bir siyasi partinin sözcüsü değiliz. Olmadık ve olmayız. Bizim önderimiz sadece Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tür. O'nun "Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir" sözü Cebellilerin ruhunu yansıtmaktadır" ifadelerini kullanarak katılımcıları siyaset nedeniyle  birbirinizin yüzüne bakamayacak hale gelmeyin, kardeş ve komşu kavgasına alet olmayın" diye uyardı.

 

 

 

 

 

Facebook'ta Paylaşın

 

  
 

Bal-Göç web sitesi tasarımı ve güncelleme : Erdinç Kahraman