DYP İl Başkanı ve yöneticileri BAL-GÖÇ Genel Merkezini ziyaret ettiler

 

 

DYP Bursa İl yönetimi BALGÖÇ'ü ziyaret etti.İl başkanı İlker Özaslan ile il ve ilçe yöneticileri yeni seçilen BALGÖÇ yönetimini tebrik ederek başarı dilediler.
 


Yerel seçimler öncesi, sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarına ziyaretlerini sürdüren DYP İl Başkanı İlker Özaslan, dün BAL-GÖÇ Başkan Emin Balkan ile bir araya geldi. Kent sorunlarını ve göçmenlerin sıkıntılarını tartışan iki başkan, seçimlerde belediye başkanlığı için belirlenecek adayların profilini ele aldı.

İl Başkanı Özaslan, ortak amacın Balkan göçmenlerinin sorunlarını çözmek ve taleplerini karşılamak olduğunu söyledi. DYP'nin Büyükşehir Belediyesi ve 3 merkez ilçedeki belediye başkan adaylarından birinin göçmen olmasını istediklerini bu yönde çalışmalarının sürdüğünü anlatan Özaslan, DYP'ye bu konuda güvenilmesini istedi.

BAL-GÖÇ Genel Başkanı Emin Balkan ise, göçmenlerin artık konuya duygusal baktığını ve yerine getirilmeyen sözleri de unutmadıklarını anımsattı. Seçim öncesi siyasi partilerin aday listesine bakacak olan Balkan göçmenlerinin, kendilerinden olan ve sorunları çok iyi bilen isimleri tercih edeceğine dikkati çeken Emin Balkan,
Bursa'da 300 bin dolayında göçmen olduğunu da hatırlattı.

 

.

.