DYP Belediye Başkan Adayları ile İl ve İlçe Başkanlarının Ziyareti

 

 

DYP Bursa Büyükşehir ve merkez belediye başkan adaylarıyla il ve ilçe başkanları, il genel meclisi ve belediye meclis adayları BAL-GÖÇ'ü ziyaret ettiler.

BAL-GÖÇ Genel Başkanı Emin Balkan, Balkan göçmenlerinin geldikleri ülkelerde Türk oldukları, Bursa ve Türkiye'de de muhacir oldukları için dışlandıklarını söyledi. Balkan, Balkan göçmenleri olarak "mikro milliyetçilik" yapanları asla sevmediklerini de ifade etti. DYP İl Başkanı'na, listelerdeki yerlerinin nüfuslarına göre azlığından sitem eden Balkan, buna rağmen camialarında DYP Büyükşehir adayına karşı olumlu tepkiler bulunduğunu söyledi.

Yüce de, Bursa'da göçmenlerin dışlanması gibi bir durumun söz konusu olmadığını, doğup büyüdüğü mahallede göçmen komşuları ile iyi bir ilişkileri olduğunu anlattı. Yüce, "Balkan kültürü bizim kültürümüzün ayrılmaz bir parçasıdır. Taleplerinizi yasalar çerçevesinde yerine getireceğiz. Bursa'daki bütün yöresel dernek ve vakıflara yardımcı olacağız" dedi.

Osmangazi adayı Yusuf Dündar ile Nilüfer adayı Nilüfer Arda da kendilerinin de birer balkan göçmeni ailenin çocukları olduklarını anlattılar. Yıldırım adayı Nedim Balıkçılar ise, 1989 'da DYP'li belediyeler olarak zorunlu göçle Bursa'ya gelen soydaşlara yaptıkları yardımlara değindi.

DYP İl Başkanı İlker Özaslan da, iki ilçeye balkan göçmeni aday gösterdiklerini ve listelerde önerilen isimlere yer verdiklerini söyledi.

 

.

.

.