Kırcaali'deki sünnet şöleninde toplam 609 çocuk sünnet edildi

 


 

.

.

4-10 Ekim 2003 tarihleri arasında Bulgaristan Kırcaali Müftülüğünce organize edilen Kırcaali, Cebel, Mestanlı, Çernoocene, Kirkova ve Ardino'daki sünnet cemiyetinde BALGÖÇ Sağlık ekibince toplam 609 çocuk sünnet edilmiştir.

 
Bulgaristan Kırcaali Müftülüğünün düzenlemiş olduğu toplu sünnet cemiyeti  4 Ekim 2003'te Kırcaali'de başladı.
 
Sabah Müftülük önünde toplanan sünnet çocukları ve aileleri Bulgaristan, Türkiye ve Yunanistan'dan katılan protokolle birlikte pazaryerindeki cami bahçesine kadar davul zurna eşliğinde toplu halde yürüdüler.
 
Yapılan protokol konuşmaları ve okunan dualardan sonra camide hazırlanan özel bölümlerde BALGÖÇ tarafından Bulgaristan'a götürülen 3 kişiden oluşan sağlık ekibince sünnetlere başlandı.4 ve 5 Ekimde camide 300'den fazla çocuk sünnet edildi.Sünnet çocukları yine BALGÖÇ tarafından cami avlusunda hazırlanan sünnet yatağına yatırıldılar.Her sünnet çocuğuna BALGÖÇ, İskece Müftülüğü ve HÖH Kırcaali Belediye Başkan Adayı Hasan Aziz tarafından çeşitli hediyeler verildi.
 
100'ü BALGÖÇ tarafından olmak üzere bütün çocuklara  sünnet elbisesi giydirildi. İlk gün sünnet cemiyetine katılanlara da yemek dağıtıldı.İlk günkü sünnet cemiyetine T.C Filibe Başkonsolosu Kemal Diriöz, BALGÖÇ Genel Başkanı Doç.Dr.Emin Balkan, BALGÖÇ Başkan Yardımcıları Sabri Mutlu ve Recep Yiğitoğlu, BALGÖÇ Genel Sekreter Yard. Hatice İnan, BGF Genel Sekreteri Zülkef Yeşilbahçe, Yunanistan İskece Müftüsü Mehmet Emin Aga, Bursa Kestel Belediye Başkanı Ergun Aksoy, HÖH Milletvekilleri Remzi Osman ve Lütfü Mestan ile Kırcaali'ye bağlı çevre ilçe Belediye Başkanları ile  Türkiye'den çok sayıda göçmen dernek yöneticileri katıldılar.
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.