5 TEMMUZ 2003-ORHANGAZİ BALKAN ŞÖLENİ YAPILDI

 

 

.Orhangazi 4. Balkan Şöleni 5 Temmuz 2003 akşamı Orhangazi açık hava tiyatrosunda büyük çoşku ve katılımla gerçekleşti. BALGÖÇ Orhangazi Şubesi ve Orhangazi Belediyesinin işbirliği ile gerçekleştirilen şölende 8 bin kişilik açık hava tiyatrosunda boş yer kalmadı.

Bulgaristan'dan HÖH Milletvekilleri Ramadan Atalay ve Nesrin Uzun, Ruen Belediye Başkanı Hüseyin Ahmed ile Ruen,Dobric ve Dospat'tan çok sayıda misafirin bulunduğu şölende Orhangazi, Bursa ve Yalova'dan da çeşitli Balkan Göçmen Dernek yöneticileri hazır bulundular.

Orhangazi Belediye Başkanı Turgut Ünlü ve BALGÖÇ Genel Başkanı Doç.Dr.Emin Balkan'ın misafirlere hoşgeldin konuşmalarından sonra Ruen Belediye Başkanı, Bulgaristan HÖH Milletvekilleri ve Orhangazi Kaymakamı halkı selamlıyan kısa konuşmalar yaptılar.

Havai Fişek gösterilerinden sonra BALGÖÇ Orhangazi Şubesi Folklor Ekibi, Yunanistan'dan Türk ve Rumlardan oluşan Balkan Anotelya Orkestrası, Bulgaristan Dospat, Devin bölgesinden gelen Rodop Halk Türküleri Grubu, Rüstem Avcı, Bulgaristan Ruen'den Halk Müziği sanatçısı Ayten Arif, TRT'den Sabriye Sayın ve Bulgaristan'dan Grup Kozari gecenin geç saatlerine kadar müzik ve oyunlarıyla misafirleri eğlendirdiler.

Şölen sonunda Orhangazi Belediye Başkanı Turgut Ünlü misafirlere İznik Gölü kenarında yemek ikramında bulundu.
.

 

.

 
.

.

.

.

.

.