Kestel 3. Gökkuşağı Kültür ve Sanat Festivali Yapıldı

 

 


Bursa Kestel Belediyesi 3. Gökkuşağı Kültür ve Sanat Festivali, 12.07.2003 akşamı Kestel'deki 8 dernek iştirakiyle gerçekleşti.
 
BALGÖÇ Kestel Şubesi'nin yöresel giyim ve ev eşyalarıyla ilgili sergisi yoğun ilgi görürken, eğlence programında yer alan BALGÖÇ İnegöl Şubesi Folklor ekibi   Rumeli müzik ve oyunlarıyla misafirlerin büyük beğenisini aldı.
Festivale BALGÖÇ Genel Başkanı Doç.Dr.Emin Balkan, Bulgaristan HÖH Milletvekili Remzi Osman ve Kırcaali HÖH İl Başkanı, Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer'de katıldılar.

.

Festivaldeki BALGÖÇ reyonunda yöresel giysi ve ev eşyaları sergilendi. Reyon ziyaretinde BALGÖÇ Genel Başkanı Emin Balkan,  BALGÖÇ Kestel Şube Başkanı Rıdvan Şahin ve arkadaşlarını kutladı

.

 
.

Festivalde BALGÖÇ Reyonunun önü

Festivale katılan protokol

Cebel Belediye Başkanı Bahri Ömer protolda halkı selamlayan bir konuşma yaptı

BALGÖÇ İnegöl Şubesi Folklor ekibi oyunlarıyla halkın beğenisini kazandı

.Folklor ekibindeki genç kardeşimiz Rumeli Türküleriyle Kestel'lileri eğlendirirken geleceğin başarılı halk müziği sanatçısı olacağının  haberlerini de veriyordu.

. Kestel Belediye Başkanı (Koşukavak göçmeni) Sayın Ergun Aksoy, BALGÖÇ Kestel Şube Başkanı Rıdvan Şahin'e ve diğer dernek yöneticilerine festivale verdikleri destek nedeniyle birer plaket verdi