BAL-GÖÇ İnegöl Şubesi'nin kongresinde Alaattin Kırcalı güven tazeledi

 
.
Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen 9. olağan genel kurula AKP Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, DSP Bursa eski milletvekili Hayati Korkmaz, Bal Göç Genel Başkanı Emin Balkan, Kestel Belediye Başkanı Ergün Aksoy, DYP İl Başkanı İlker Özaslan, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütleri yöneticileri katıldılar.


Bulgaristan'ın son diktatörü Todor Jivkov'un zulümlerini anlatan sinevizyon gösterisinin ardından konuşan Bal Göç Şube Başkanı Alaattin Kırcalı, Bal,Göç'ün güçlendiğini ve kurumsallaştığını anlattı. Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Kırcalı, nüfusunu göçmenlerin oluşturdğu ilçeye bağlı Akhisar Köyü'nde yaşanan sorunlara değindi ve bu sorunların bir an önce çözülmesini istedi.

Genel Başkan Emin Balkan da Bulgaristan'daki Türk nüfusunun yaşadığı sıkıntılardan söz ederek bu ülkedeki Türk kültürünün devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı. Türkiye'de 40 bin dolyında soydaşın vatandaşlık hakkı beklediğini anlatan Balkan, devletin söz verdiğini, sözün yerine getirilmesini beklediklerini bildirdi. Balkan, ayrıca Bulgaristan'da Türkçe'nin okullarda yeniden zorunlu ders olarak okutulması için hükümetin girişimde bulunmasını istedi.


Kongrede daha sonra mevcut başkan Alaattin Kırcalı'nın sunduğu tek liste ile oylamaya geçildi. Kırcalı'nın listesinin yeniden göreve getirildiği kongre, folklor ekiplerinin gösterileriyle son buldu
 

..

..

..

..

..

..

.

.