19 Mayıs:
Cebel törenine katılım.Genel başkan Emin Balkan'ın protokolde halka hitaben konuşmasından sonra Balgöç Son Durak Orkestrası, solistlerimiz Sunay ve Suzan halk konseri verdiler.Tören alanı ve pazarda Cebel'lilerle görüşmelerden sonra Ustura, Gölcük ve Bölcek köylerine Genel Başkan Emin Balkan'la birlikte bir grup ziyarette bulunurken ekipin diğerleri Kırcaali'yi dolaştılar. Gece Kırcaali'de kalındı.

 
20 Mayıs:
Ekip önce Kirli'ye ulaştı. Burada HÖH yönetimi ziyaret edildikten sonra, pazaryeri ve merkezle birlikte Kirli çevresindeki bazı köyler dolaşıldı.
Dardere(Zlatograd)'de öğle yemeği yenip çevre gezisi yapıldı.
Akşam üzeri Simolen'e ulaşıldı.HÖH il başkanı ve bazı gazetecilerle görüşüp şehir turu yapıldıktan sonra Pamporova'ya konaklama için geçildi.

 

21 Mayıs:
Simolen Vali ve Belediye Başkanlarını heyetimiz makamlarında ziyaret ettikten sonra Dospat'a konser için yola çıkıldı. Yol üzerindeki Karabulak Türk köyünde mola verilip köydekinlerle sohbet edildi. Akşam Dospat merkezinde BALGÖÇ ekibi halk konseri verdi.Konser öncesi ve sonrasında Dospat'lı Pomak kardeşlerimizle görüşmelerimiz oldu. Gece geri dönülüp Pamporovo'da konaklandı.

 
22 Mayıs:
Uzun bir yolculuktan sonra Assenovgrad, Filibe üzerinden Plevne'ye ulaşıldı.Plevne kuşatmasını konu alan müze gezildikten sonra Şumnu'ya geçildi.

 
23 Mayıs:
Rusçuk turunda şehir merkezi dolaşıldıktan sonra Türk İmam Hatip okulları ziyaret edildi. Burada kılınan Cuma namazından sonra Razgrad iline geçildi. Şehir merkezi ziyaretinden sonra Şumnu'ya dönüldü. Akşam şehir merkezinde BALGÖÇ ekibi ve Bulgaristan'lı sanatçı Nergis halk konseri verdiler.

 
24 Mayıs:
Burgaz iline geçildi.Şehirde serbest dolaşımdan sonra gece burada konaklanıldı.

 
25 Mayıs:
Ruen'de belediye kuruluş yıldönümüne ait kutlamalara katıldık. Burada Genel Başkan Emin Balkan halka hitaben konuştuktan sonra müzik ekibimiz halk konseri verdi.Öğleden sonra Türkiye'ye hareket edildi.
.
.
.
.

25.05.2003 Ruen Belediyesinin 23.Kuruluş Kutlamaları

.

19 Mayıs 2003, Cebel Özgürlük Bayramı Töreni

.

Cebel tören alanında Genel Başkan Doç.Dr.Emin BALKAN ve Arkadaşları

Cebel tören alanında Genel Başkan Doç.Dr.Emin BALKAN'ın Konuşması

Tören öncesi Cebel Belediye Başkanı makam odasında protokol

Kirli'de isim değiştirmelere tepki esnasında açılan ateşle annesinin kucağında şehit olan bebek anısına yapılan Türkan Çeşme anıtının önünde Genel Başkan Doç.Dr. Emin Balkan ve Arkadaşları

.

Cebel tören alanı

.

Bölcek köyünden Kirli barajının görünüşü

.

Kirli, Kırcalar Köyü-Arkada Kirli Barajı

.

Rusçuk Türk İmam Hatip lisesi önünde toplu bir görüntü

.

Ruen tören alanı

.

Ruen tören alanı

.

Ruen'de Balgöç ekibi konser verdi.

.

.