BAL-GÖÇ tarafından muhtaç ailelere  erzak yardımı yapıldı

 

 

.

BAL-GÖÇ Osmangazi Şubesi 100 aileye erzak yardımında bulundu. Hürriyet Mahallesi'nde bulunan BAL-GÖÇ Osmangazi Şubesi'nde gerçekleşen dağıtıma katılamayan ailere ise erzak paketleri adreslerine gönderildi.

Erzak dağıtımının son olmadığını belirten BAL-GÖÇ Osmangazi Şubesi Başkanı Basri Şen, önümüzdeki haftalarda yeni yerlerine taşınmalarıyla birlikte etkinliklerinin de artarak süreceğini söyledi. Erzak yardımı dağıtımına BAL-GÖÇ Genel Başkanı Doç.Dr. Emin Balkan da katıldı.

Vatandaşlara erzak dağıtan BAL-GÖÇ Genel Başkanı Doç.Dr. Emin Balkan, kendisine iletilen sorunları da dinledi. Bulgaristan yerel seçimlere Türklerin damgasını vurduğunu belirten Balkan, özellikle BAL-GÖÇ'ün önemli bir güç olduğunu söyledi.
Soydaşların önemli sorunlarından biri olan sosyal hakların birleştirimesi ile ilgili konuyu Bulgaristan Cumhurbaşkanı'na ilettiklerini ve söz aldıklarını ifade eden Doç.Dr.Balkan, "Bulgaristan'da kalan sosyal hakların buraya aktarılması için girişimlerde bulunduk. Bulgaristan'da ki yerel seçimlerin bitmesini bekliyorduk. Önümüzdeki haftalarda 16 bin dilekçeyi iki ülkenin çalışma bakanlarına vereceğiz" dedi.

.

.