'Göçmenlerin Sosyal Hakları' konusunda Bakan ile görüşüldü

 

 

BAL-GÖÇ Genel Başkanı Doç.Dr. Emin Balkan, Genel Başkan Vekili Sabri Mutlu ve Genel Sekreter Yusuf Sabahyıldızı, beraberlerinde Bursa Milletvekili Mustafa Dündar'la birlikte  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Murat Başesgioğlu'nu  ziyaret ettiler.Görüşmede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kuruluşları Başkanlığı Başkan Yardımcısı Sayın Oktay Uzunoğlu'da hazır bulundular.

Bulgaristan'dan Türkiye'ye göç edenlerin iki ülke arasında kapsamlı Sosyal Güvenlik Anlaşması yapılamamasından dolayı binlerce kişi ve ailenin mağduriyetlerinin olduğu ve bu sorunun ivedilikle giderilmesi gerektiğini belirten Balkan, ayrıca BAL-GÖÇ'e bu hususta başvuran mağdur kişilerin belgelerini içeren dosyayı Bakan Murat Başesgioğlu'na takdim etti.

Bakan Bey, sorunun giderilmesi için Bulgaristan Çalışma Bakanı ile görüşme talebinin olduğunu, muhtemelen de Ocak veya Şubat aylarında bu görüşmenin yapılacağını ifade etti.

BAL-GÖÇ heyeti bu hafta da Bulgaristan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanıyla Sofya'da görüşüp, sorunun en kısa zamanda çözümlenmesi için yardım isteyecekler.
 

.

.

.