AKP Bursa İl Başkanlığı Ziyaret Edildi

 
.BALGÖÇ Genel Başkanı Doç.Dr.Emin Balkan ve beraberindeki BALGÖÇ Genel Merkez Başkanlık Heyeti ile birlikte yeni şeçilen AKP Bursa İl Başkanı Sayın Hayrettin Çakmak'ı makamında ziyaret etti.Tebrik ve başarı dileklerinden sonra Sayın Çakmak'a Balkan Göçmenlerinin sorunlarını  içeren bir rapor sunuldu.

 

BAL-GÖÇ Genel Başkanı Emin Balkan, AKP İl Başkanı Hayrettin Çakmak'ı ziyaret ederek göçmenlerin sorunları konusunda bir rapor sundu. Balkan, göçmenlerin, Bulgaristan ve Türkiye'deki çalışma sürelerinin birleştirilmesi konusunda yardım istedi.
Soydaş sorunları AKP gündeminde
BAL-GÖÇ Genel Başkanı Emin Balkan, AKP İl Başkanı Hayrettin Çakmak'ı ziyaret ederek, göçmenlerin sorunlarını içeren bir dosya sundu. Balkan, sorunların çözümü yönünde de destek istedi.
Önceki yıllarda Balkanlar'da yaşanan zulmün bugün Kerkük'teki Tükmenler'in yaşadığını kaydeden Balkan, "Azınlık her zaman eziliyor. Bizim amacımızın göç edenlerin problemlerine çözümler üretmek ve orada yaşayan soydaşlarımızın değerlerine sahip çıkmak. Bunun için de devletimizle, hükümetimizle projeler üretmeliyiz. Bu projelerle Balkanlar'da yaşayan 10 milyon Türk ve Müslüman’a ulaşmalıyız" şeklinde konuştu.
Balkan göçmenlerinin öncelikli probleminin sosyal güvence olduğunu belirten Balkan, özellikle 1968'den bu yana göç edenlerin Bulgaristan'da ve Türkiye'deki çalışma sürelerinin birleştirilmesini istediklerini kaydetti. Bunun için dilekçe topladıklarını anlatan Balkan, dilekçeleri de Türk ve Bulgar Çalışma Bakanlığı'na ileteceklerini ifade etti. Balkan, ayrıca oturma izni ile Türkiye'de yaşayan 40 bin göçmenin vatandaşlık beklediğini dile getirdi.
 
 
Destek sözü
Sorunların çözümünde sivil toplum örgütleriyle çalışmanın faydasının büyük olduğunu belirten AKP İl Başkanı Hayrettin Çakmak, "Problemlerin muhatabı sadece göçmenler olmamalıdır. Bunlara milli birer mesele olarak bakılmalı. BAL-GÖÇ sorunların çözümü için kamuoyu oluşturmalı, icrası noktasında ise iktidar olarak biz devreye gireriz" diye konuştu.